VESTER termografia i termoinspekcja
Telefon: +48 502154333
E-mail: vester@elk.com.pl
Adres: www.vester.elk.com.pl

 

Termoinspekcja

Home
O nas
Oferta
Termoinspekcja
Zastosowania
Raporty
Kontakt

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości www.fluke.pl.

TERMOWIZJA

Bądźmy przezorni !!!

Wcześnie wykryta i usunięta usterka to zaoszczędzony czas i zarobione pieniądze.

Bardzo szerokie możliwości daje użycie kamery termowizyjnej w budownictwie.

Jeżeli kupujesz dom lub ogrzewasz już posiadany sprawdź jego izolację termiczną i znajdź tzw. “mostki cieplne”,których przyczyną powstawania jest błędne zaprojektowanie lub wadliwie wykonanie połączeń i izolacji budynku, co prowadzi do powiększonych strat ciepła, zawilgocenia wnętrz lub powstawanie pleśni. Termowizja pozwala zweryfikować jakość wykonania izolacji lub prac dociepleniowych. Najlepsze efekty dają pomiary przy stabilnej różnicy temperatury na zewnątrz i wewnątrz budynku wynoszącej minimum 10°C.

Termowizję można stosować w niemal w każdej dziedzinie np. w przemyśle.

Profilaktyczne termoinspekcje linii produkcyjnych, instalacji grzewczych lub chłodniczych, silników, pomp, poziomu zawartości zbiorników, izolacji pieców, taśmociągów, grzejników oraz rozdzielni elektrycznych, transformatorów, izolatorów, bezpieczników, i wielu innych urządzeń , pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze na drogich przestojach remontowych.

Termoinspekcja jest metodą bezinwazyjną i nie trzeba zatrzymywać maszyn, a więc nie poniesiesz strat z tego tytułu, natomiast ocena urządzenia w czasie pracy daje obraz jego stanu bliższy rzeczywistości.

Przeprowadzone przez nas termoinspekcje na elektrowniach wiatrowych typu TACKE TW600a, VENSYS-64, SIEMENS Bonus Mk IV, ENERCON E-53 oraz FUHRLAENDER FL-1500 pozwoliły w porę wykryć wadliwie działające podzespoły sterowania i uniknąć drogiego przestoju remontowego.

W związku z różnorodnością systemów i ich bardzo specyficznych warunków pracy, często niemożliwe jest stosowanie tych samych kryteriów do oceny nawet podobnych maszyn(np. silników elektrycznych) dlatego też systematyczne przeglądy tych samych urządzeń kamerą termowizyjną lub ich elementów i korzystanie z danych w szerszym horyzoncie czasowym dają możliwości porównawcze oraz pozwalają na prawidłową ocenę ich stanu.

Jeśli się zdecydujesz to zadzwoń na nr 502154333. Lub napisz do nas e-mail: vester.@elk.com.pl

Cena już od 200zł.

Wyniki przedstawiamy w formie elektronicznej lub drukowanej, wykonane za pomocą oprogramowania FLUKE SmartView. Każdy raport powinien być przeanalizowany przez osobę znającą specyfikę pracy i warunki techniczne urządzenia, która może dokonać prawidłowej oceny sugestii zawartych w raporcie.

 UWAGA!!!

Raport termowizyjny nie może być pełnym, jedynym miarodajnym źródłem informacji o badanym obiekcie, który jest podstawą do podjęcia lub zaniechania podjęcia decyzji o wstrzymaniu pracy obiektu, powstrzymaniu się od korzystania z obiektu lub wymiany na nowy, jest tylko dodatkowym źródłem danych, które może być wykorzystane przez kompetentne osoby do podejmowania wiążących decyzji o obiekcie badań.

Parametry techniczne kamery FLUKE Ti32eratura

Zakres mierzonych temperatur od -20°C do +600°C
Dokładność pomiarów temperatury ± 2 °C lub 2 % (przy nominalnej temperaturze 25°C, wyższa z dwóch wartości)
Regulacja emisyjności na ekranie- Tak
Kompensacja odbitej temperatury tła na wyświetlaczu -Tak
Korekcja transmisji na ekranie -Tak metry optyki i wyświetlacza
Typ detektora- Niechłodzona matryca mikrobolometryczna (FPA), 320 x 240(76.800 punktów pomiarowych zarejestrowanego obrazu)
Czułość termiczna (NETD) ≤ 0,05°C przy 30°C (50 mK)
Zakres widma podczerwieni 7,5 mm do 14 mm (długie fale)
Kamera do obrazu w paśmie światła widzialnego Do zastosowań przemysłowych, 2,0 mega piksela
Pole widzenia 23° x 17°
Rozdzielczość przestrzenna (IFOV) 1,25 mRad 2.5 mRad
Minimalna odległość pomiaru 15 cm
Mechanizm regulacji ostrości- Ręczna funkcja Smart Focus regulowana jedną ręką

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości www.fluke.pl.

 

 

Ostatnia modyfikacja: 30 listopada, 2012